poniedziałek, 6 lipca 2015

Mod box SMOK XCUBE BT50 z innowacyjnym włącznikiem. IMHO rewelacja.

Mod Xcube od Smoka przyleciał do mnie ponad tydzień temu. Miałem już trochę wyhamować z nowościami, ale nie udało się (i tracę nadzieję, że się uda;) Powodem zakupu (poza zwykłą ciekawością) było to, że Xcube bardzo mi się podoba. Również fakt, że jest to wersja limitowana (podobno wyprodukowano tylko 20000 egzemplarzy, nie bardzo zresztą w to wierzę, ale brzmi fajnie;) Elegancka "prostota kształtu i materiału", tak bym to nazwał. Zwykły sześcian z "nacięciem" wykonany ze stali (chyba polakierowanej?:) Włączanie poprzez naciśnięcie całej bocznej "ścianki" jest w mojej skromnej opinii rewelacyjnym i bardzo wygodnym rozwiązaniem. Nie ważne czy naciskamy na dole, na górze czy na środku. Zawsze działa bezbłędnie.





Po prostu trzymając moda w "garści" zaciskamy pięść i... wapujemy. Nie musimy szukać włącznika:)

Tak:


lub tak:


Na dolnej powierzchni mamy otwory wentylacyjne ogniwa, otwór do resetowania (głównie chodzi chyba o BT, gdy zmieniamy "sterujący" funkcjami smartfon) i gniazdo ładowania mini USB.


Na górnej powierzchni (szklanej?) czytelny wyświetlacz (z możliwością zmiany orientacji o 180 stopni) i gniazdo 510 ze stałym pinem (+) do wkręcenia parownika.


I to prawie wszystko. Jest jeszcze kolorowe, diodowe podświetlenie szczeliny między korpusem moda a bokiem "włącznika". Kolor może być dowolny, migający (szybko lub wolno - 16 prędkości:), "pływający" (również 16 prędkości) lub po prostu jeden wybrany.

Jeszcze dwa słowa odnośnie podświetlenia. Jednym będzie się podobało, fajny efekt np. na imprezie;) Można ustawić podświetlenie pod kolor uszczelek w parowniku (czerwone uszczelki -  czerwone podświetlenie, niebieskie uszczelki - niebieskie podświetlenie itd.) Dla innych zbędny bajer i dla tych dobra wiadomość, podświetlenie można wyłączyć, ale tylko przez bluetooth z zainstalowanego na smartfonie (iOS lub Android), darmowego oprogramowania Smart BEC.

O programie pisał nie będę, jest kilka filmów na Youtub-ie. Prosty, wręcz intuicyjny w obsłudze. I tak naprawdę można się bez niego obejść, z dwoma wyjątkami;) To o czym pisałem wcześniej, a więc całkowite wyłączenie podświetlenia odbywa się tylko przez Smart BEC. Druga rzecz to możliwość ustawienia w poszczególnych sekundach wapowania różnej mocy podawanej na grzałkę. O co chodzi? Możemy w kolejnych sekundach ustawić sekwencję podawanej mocy, np. 1sek 20W, 2sek. 18W i dalej 3-12sek. 15W. Na początku szybciej rozgrzewamy grzałkę i schodzimy z mocą do odpowiedniej. Ciekawy i przydatny myk:)

Na zakończenie kilka fotek oprogramowania Smart BEC (najnowsza wersja ma ikonkę temperatury grzałki, ale nie jest to funkcja dostępna dla Xcube, w poprzednich wersjach programu była ilość pociągnięć) - główny ekran informujący o najważniejszych ustawieniach:


Ekran ustawiania kolorów LED:


Ekran ustawień podawanej na grzałkę mocy w kolejnych sekundach.



Na razie tyle pierwszych wrażeń i subiektywnych opinii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz